Test zimních pneumatik 185/65 R15 – ADAC 2019

Jaká z pneumatik v rozměru 185/65 R15 vás bezpečně podrží na zasněžených silnicích? To otestoval německý autoklub ADAC, který podrobil náročným zkouškám 16 modelů v nižší a prémiové třídě. To ocení majitelé menších vozidel jako je Renault Clio, Citroen Berlingo či Opel Astra.

Podle čeho byly pneumatiky hodnoceny

Komisaři testovali nejprodávanější rozměr pneumatik pro menší vozy na vozidle Volkswagen Polo. Redaktoři měřili vždy izolovaně jízdu na suchu, mokru, sněhu a ledu. Test proto nabízí velmi podrobný vhled do všech vlastností pneumatiky.

Hodnocení navíc neunikla ani hlučnost, spotřeba a kilometrový nájezd dezénu.


Vítězí prémiový Dunlop – těsně v závěsu je střední třída

Absolutním vítězem testu se stala Dunlop SP Winter Response 2 díky špičkové jízdě na mokru, sněhu a nízké spotřebě paliva. Vzorek měl navíc nejlepší přilnavost z celého testu ve vysokých rychlostech.

Dunlop Winter Response 2

Velkým překvapením byla pro komisaře pneu Kleber KRISALP HP3. Ta vynikala perfektní přilnavostí na suchu a vysokým kilometrovým výkonem. Z celé první čtveřice navíc potěší nejnižší cenou.

Komisaři také ocenili pneumatiku Pirelli CINTURATO WINTER, zejména za její špičkový odvod vody vodu. Ten řidiče ochrání během deštivých dnů proti aquaplaningu.

Pirelli CInturato Winter

Na pěkném čtvrtém místě se objevila pneumatika Continental WinterContact TS 860, která má od roku 2016 na svém kontě 13 zlatých medailí z dalších testů. Jako tradičně předvedla velmi vyváženou jízdu s minimálními nedostatky.


Hankook nabízí špičkový poměr ceny a kvality

Lepšího výsledku než prémiový výrobci Goodyear, Michelin a Nokian dosáhla pneumatika střední třídy Hankook Winter i*cept RS2 W452.

Hankook Winter i'cept RS2 W452

 Ta je podle nás perfektní volbou pro řidiče hledající vysokou kvalitu za rozumné peníze. Velmi dobrou známku navíc získala za kilometrový nájezd, díky kterému se investice do Hankooku vyplatí hned dvojnásob.


Nevybrali jste si, nebo to není váš rozměr? Podívejte se na další články o pneumatikách!