Novinky a AKCE e-mailem

Rádi Vám budeme zasílat informace o novinkách a produktech ve slevě.
Zanechte nám svůj e-mail.

O alu kola je v zimě třeba pečovat. Víme, jak na to

Ilustrační foto

 Všudypřítomný sníh, špinavá břečka, štěrk a sůl dávají litým kolům přes zimu zabrat. Vzdávat se jich ale nemusíte. Pokud jim dopřejete správnou péči, budou na jaře stejně krásná jako na začátku zimy.

 

Stačí přitom dodržovat několik zásad: vybrat správné disky, ošetřit je před zimou a pravidelně čistit.

Připravte kola na zimu včas

Kola zkontrolujte předkaždým nasazením na auto. Hledejte drobné oděrky a místa, kde je vrstva laku porušená. Pokud nějaká najdete, ošetřete je bezbarvým lakem, který je zacelí.

 

Když to neuděláte, chemikálie se dostanou pod lak a začnou poškozenou oblast zvětšovat. Z milimetrové trhlinky tak může být v mžiku dvoucentimetrová trhlina.

 

Existuje také spousta sprejů, které vytvoří na kolech ochrannou vrstvu. Špína se na ně pak nebude tolik lepit a té zbývající se zbavíte mnohem snáz.

 

Náš TIP

Kola silně poškozuje i vibrující podvozek. V pneuservisu je proto nechte před zimou převážit a zkontrolovat jejich geometrii.


Bez pravidelné péče to nepůjde

Při čištění používejte jen speciální přípravky pro litá kola. Vyhněte se agresivním chemikáliím, jako je petrolej. Ty by poškodily lak.

 Čištění alu kol
Nejpečlivěji umyjte kola před přezouváním na letní. Korozní látky by jinak celé léto
zbytečně ničily povrch disků.

 

Hlavní je nenechat špínu na kolech zaschnout. Na čištění postačí hadr nebo jemný kartáček. Nešiďte ani špatně přístupná místa. Čím častěji si na péči o disky najdete čas, tím lépe.


Je v jednoduchosti krása? To zjistíte při čištění

Zimní alu kola musí být v první řadě praktická. Volte proto ta s menším počtem paprsků. Kouzlo minimalismu oceníte hlavně při jejich čištění. Vyhněte se designovým experimentům, na ty bude dost prostoru v létě.

 

U jednoduše navržených kol se voda, hadr i čisticí kartáč snáze dostanou na všechna místa. Navíc je polakovaná plocha menší – což snižuje riziko jejího poškození.

 

Alu kola Dezent TD se pro zimu hodí dokonale. Jednoduchý design zdůrazní krásu vašeho vozu a zároveň garantuje jednoduché čištění.

Publikováno: 5.12.2018

Potřebujete poradit?

547 425 320 offline

Porovnávaní

V porovnaní máte 0 produktů.

zobrazit porovnané
odebrat vše

 

Copyright © E-Pneumatiky.cz 2003 – 2019 Všechna práva vyhrazena.

cookie