Nákup pneumatik? Nenaleťte podvodnému e-shopu

Super výhodné ceny a profesionální vzhled stránek? V minulosti už se objevilo několik případů, kdy i takový e-shop obral důvěřivé zákazníky celkem o statisíce korun.


Super výhodné ceny a profesionální vzhled stránek? V minulosti už se objevilo několik případů, kdy i takový e-shop obral důvěřivé zákazníky celkem o statisíce korun. Víte, čeho si na internetových obchodech s pneumatikami určitě všímat?

Věřte jen prověřeným obchodům

Nový e-shop si vždy raději důkladně ověřte. Hlavně pokud se na internetu objeví těsně před sezonou výměny pneumatik, je na místě nenechat se oklamat hezkým designem a širokým rozsahem stránek. Podvodníci mohou popisky i jiný obsah webu pouze (nezákonně) převzít ze stránek konkurence a málo zvídavý návštěvník nic nepozná.

Pneu-svět.cz


Jistou zárukou by mohlo být hodnocení zákazníků, ale i zde se mějte na pozoru. V dnešní době není až tak velký problém si zařídit desítky až stovky kladných hodnocení. Nezávislé recenze u opravdu zajetých a důvěryhodných internetových obchodů jdou někdy až do tisíců.

Nedostatečně popsané pneumatiky a služby


Zdaleka ne každý řidič si vlastnosti pneumatik odvodí z údajů uvedených na bočnici pneumatiky. Proto je velmi důležité, aby z popisků všech produktů e-shopu šlo co nejlépe poznat, pro koho jsou vlastně vhodné. Mnoho internetových obchodů na neznalost zákazníků naopak hřeší a u pneumatik uvádí pouze pár indexů, velikost a cenu.


Stejně tak zbystřete, pokud neznámý e-shop slibuje dodání nabízených pneu do druhého dne. Hlavně v sezoně totiž taková služba vyžaduje velké skladové zásoby, kterými ale ne každá firma disponuje. Protože je ale pro zákazníky rychlá dodávka lákavá, některé obchody o zboží na svém skladě uvádějí nepravdivé informace.

Levnější než ostatní? Až o stovky korun


Extrémně levné zboží nemusí hned znamenat nejvýhodnější možnost nákupu. Některé e-shopy nabízejí až o stovky korun levnější pneumatiky, ale při převzetí pak zákazníkům účtují extrémně vysoké poštovné a balné. Někdy se ještě v košíku pokouší vnutit služby, o které řidiči ve skutečnosti nestojí – položky zaškrtnuté předem samotným prodejcem opět zvyšují náklady proti vlastní vůli zákazníka.
Opačná situace nastává, když e-shop nabízí k objednávce „dopravu zdarma“. Ve skutečnosti je ale o cenu dopravy neúměrně zvýšená samotná cena pneumatik.