Chcete ušetřit za pohonné hmoty? Vsaďte na ekonomické pneumatiky

Vysoký kilometrový nájezd a nízká spotřeba jsou jedny z nejdůležitějších vlastností, které zákazníky zajímají při nákupu nových plášťů. V tomto článku přinášíme přehled nejúspornějších dezénů.

 

Vysoký kilometrový nájezd a nízká spotřeba jsou jedny z nejdůležitějších vlastností, které zákazníky zajímají při nákupu nových plášťů. V tomto článku přinášíme přehled nejúspornějších dezénů.

 

Úspora nás zajímá nejvíc

U ekonomických pneumatik kladou výrobci důraz na co nejnižší valivý odpor při zachování bezpečnostních standardů. Kromě nižší spotřeby se často zaměřují i na dlouhou životnost. Výsledkem jsou pláště, které vám vydrží déle a ještě šetří palivo.

„Zelené pneumatiky“

Nižší spotřeba pohonných hmot není jediným benefitem ekonomických dezénů. Jejich výroba je šetrnější k životnímu prostředí, protože se do jejich směsi nepřidávají žádné syntetické látky, aromatické oleje nebo jiné škodliviny.

Bridgestone Ecopia EP150

Lehká konstrukce dezénu Ecopia EP150 a speciální směs Nano Pro-Tech přispívá k mimořádně úsporné jízdě. Na pláštích Bridgestone jezdíte ekonomicky a bezpečně.

Jaké postupy volí nejlepší výrobci

Americká společnost Goodyear přidává do směsi funkční polymery a výtažky z pryskyřice. Prioritou polské Debicy je co nejmenší zahřívání pláště. Japonští vývojáři vymysleli jako jednu z přísad pomerančový olej. Nokian z Finska zase nedávno začal směs doplňovat borovicovým olejem.

Záleží na každém detailu

Celková spotřeba závisí také na hmotnosti pneumatik, proto je ekonomické obutí zpravidla také lehčí. Pro ještě úspornější jízdu obsahuje směs vyšší podíl siliky, konstrukce lehčí materiály a dezén má nižší hloubku dezénu.

Nakupujte chytře

Nejlevnější pláště z kategorie budget nejsou dobrou volbou, pokud chcete ušetřit. Jejich pořizovací cena je sice nižší, ale jejich vyšší spotřeba a rychlejší opotřebení se vám ve výsledku prodraží.

S pneumatikami z prémiového segmentu neuděláte chybu. Snoubí se v nich bezpečnost a výdrž, která vychází z nepřetržitého testování a dokonale zvládnutých výrobních procesů.

Naše doporučení

Zaměřte se raději na váš styl jízdy. Dojíždějte setrvačností, nebrzděte zbytečně a nevytáčejte motor do vysokých otáček. Důležitá je také kontrola tlaku, u podhuštěných pneumatik se výrazně zvyšuje valivý odpor.

 

Pro více informací pokračujte na produktové karty jednotlivých dezénů:

Michelin Energy Saver+

Pirelli P1 Cinturato Verde

Continental EcoContact 5

Hankook Kinergy Eco K425

Nokian iLine