Seznamte se: Novinky pro letní sezónu 2017

Připravili jsme pro vás seznam klíčových novinek, které výrobci pneumatik uvádí na trh před nadcházející letní sezónou. Postupně si představíme nové dezény značek Continental, Nokian, Pirelli, Bridgestone nebo Michelin.

 

Připravili jsme pro vás seznam klíčových novinek, které výrobci pneumatik uvádí na trh před nadcházející letní sezónou. Postupně si představíme nové dezény značek Continental, Nokian, Pirelli, Bridgestone nebo Michelin.

 

 

 

Continental PremiumContact 6

Přehled začneme dezénem, který provází největší očekávání. Nová řada PremiumContact 6 totiž nahrazuje úspěšné PremiumContact 5 a SportContact 5. Řidiči se mají rozhodně na co těšit: nová generace má o 15 % vyšší kilometrový nájezd a o 3 % lepší handling. Valivý odpor klesl o 5 %, hlučnost o 10 %. 

letní pneu Continental PremiumContact 6

PremiumContact 5 je jedním z nejúspěšnějších letních dezénů. V letošních testech se vždy umístil mezi TOP 3. Jak si povede jeho nástupce?

 


Michelin CrossClimate+

Před dvěma lety vzbudil Michelin rozruch mezi odbornou veřejností, když představil první letní pneumatiku se zimní certifikací. CrossClimate se záhy stal jednou z nejoblíbenějších celoročních pneumatik. Není proto divu, že francouzský výrobce letos přichází s druhou generací tohoto dezénu.

celoroční pneu Michelin CrossClimate+

Michelin CrossClimate se ve všech testech, kterých se zúčastnil, umístil vždy do třetího místa. Nechme se překvapit, jak úspěšný bude navazující dezén s označením plus.

 


Pirelli P ZERO Corsa

V našem článku uděláme zastávku i u sportovních plášťů, protože nový dezén od Pirelli rozhodně stojí za pozornost. Italský výrobce vychází ze svých bohatých zkušeností z motorsportu, díky kterým dostává P ZERO Corsa do vínku vynikající odolnost, precizní handling a efektivní zrychlení.

letní pneu Pirelli P ZERO Corsa

Pirelli je výhradním dodavatelem pneumatik do závodů F1. Technologie, které vyvíjí pro sportovní závody, pak přenáší do výroby silničních plášťů. Důkazem je třeba právě Pirelli P ZERO Corsa.

 


Bridgestone Turanza T001 Evo

U nové cestovní pneumatiky se japonští vývojáři zaměřili stejně jako u předchozí generace hlavně na pohodlí a bezpečnost. Navazující model s označením Evo vyniká v adhezi na mokru a ve spotřebě pohonných hmot.

Bridgestone Turanza T001

Turanza T001 je další z řady velmi úspěšných dezénů. V letošním srovnání od ADACu skončil na druhém místě. Jak by to asi dopadlo, kdyby se testoval vylepšený model Evo?

 


Nokian Rockproof

Nokian Rockproof je extrémně odolná pneumatika, se kterou zdoláte jakýkoli terén. Výrobce ji vybavil aramidovými bočnicemi, takže ustojí i velmi tvrdé nárazy. Pro tuto novinku vyvinuli finští inženýři speciální směs Nokian Rockproof Hybrid, která brání vzniku průpichů.

Nokian Rockproof

Dezén Rockproof ocení zejména offroadoví profesionálové, kteří pracují v lese nebo v těžebních oblastech. Nokian jej dokonce testoval až v dolech a lomech v Evropě a Severní Americe. 

Další novinky: