Alu kola

Značení Alu kol

Označení litých kol je kombinací několika čísel a znaků. Jedno z možných označení alu kol, včetně vysvětlení, přikládáme níže.

Značení Alu kol

Nejčastější dotazy ke kategorii Alu kola

1) Je rozdíl v označení „alu kola“, „litá kola“, „elektrony“, „alu disky“?

Alu kola/disky jsou často hovorově nazývány jako litá kola nebo elektrony, přičemž pokaždé myslíme to samé, tedy kola ze slitiny hliníku a dalších lehkých kovů odlitá jako jeden kus. Označení „litinová kola“ je špatným označením, taková kola neexistují (z litiny se nevyrábí) a obvykle je tím myšleno litá kola.

2) Mám použít originální šrouby/matice?

K některým alu kolům je nutné použít pouze originální šrouby/matice, u těchto kol je vždy uveden informační text, který Vás na to upozorní. Všechna ostatní námi dodávaná litá kola jsou odesílána s univerzálním příslušenstvím (šrouby/matky, případně centrovací kroužky).

3) Je vhodné opatřit si bezpečnostními šrouby?

Ano, pro litá kola Vám doporučujeme zakoupit bezpečnostní šrouby. Jako minimální zabezpečení si pořiďte alespoň nejlevnější bezpečnostní šrouby/matky značky Block, pokud vůz parkujete přes noc na parkovišti, měli byste zvážit investici do systému McGard. Bezpečnostní šrouby naleznete zde.

4) Proč musím zadávat vozidlo, když vybírám alu kola?

Je to nejspolehlivější způsob, jak vybrat homologovaná litá kola, která budou pasovat na Váš vůz. Pokud i přes to máte jakékoli pochybnosti nebo potřebujete poradit, neváhejte a kontaktujte nás.

5) Nabízíte pro alu kola zápis do velkého technického průkazu?

Pro vybraná u nás zakoupena hliníková kola nabízíme vystavení typového listu v ceně 99 Kč vč. DPH. Na základě typového listu je možné nechat kola zpasat do velkého technického průkazu. V košíku zaklikněte „vystavit typový list“.