Plechové disky

Značení Plechových disků

Plechové disky

Všechny námi nabízené plechové disky jsou vyrobené v EU a nesou značku KFZ. Výrobce KFZ je držitelem všech potřebných certifikátů a osvědčení.

Plechové disky KFZ mají tyto certifikáty:

  1. KFZ TUV ISO 9001:2000
  2. Osvědčení ministerstva dopravy o technické způsobilosti
  3. Rozhodnutí ministerstva dopravy o změně schválení technické způsobilosti

    Všechny uveřejněné certifikáty Vám zaručují, že prodáváme pouze kvalitní disky, homologované pro Váš vůz, opatřené všemi povoleními pro provoz v EU.

Nejčastější dotazy k plechovým diskům

1) Je rozdíl mezi ocelovými a plechovými disky?

Ocelové disky jsou často hovorově nazývané Plechové disky. Správnější název je Ocelové disky, každopádně oba pojmy znamenají to samé. Skutečně správný termín je ocelová kola, ale název plechové disky je více užívaný.

2) Můžu použít originální šrouby/matice k zakoupeným plechovým diskům?

Ano, ocelové disky se připevňují originálními šrouby/maticemi. V případě potřeby Vám je na vyžádání nabídneme, nejsou ovšem součástí dodávky v ceně disků.

3) Je vhodné k plechovým diskům kupovat bezpečnostní šrouby?

Toto řešení pro ocelové disky nedoporučujeme. Bezpečnostní šrouby plní ochrannou funkci nejlépe v litých kolech, kde jsou hlavy šroubů zapuštěny do materiálu kola a není možné je povolit za pomoci např. „hasáku“. Plechové disky přišroubované bezpečnostními šrouby zkomplikují zcizení, ale nefungují tak účinně, jak by měly. Pokud máte problém s krádežemi kol a pneu, kupte raději litá kola, kde bezpečností šrouby fungují správně.

4) Proč musím zadávat vozidlo, když vybírám ocelové disky?

Je to nejspolehlivější způsob jak nalézt správné ocelové disky, které potřebujete. Pokud i tak máte jakékoli pochybnosti nebo potřebujete poradit, neváhejte a kontaktujte nás.

5) Budou na ocelové disky z vaší nabídky pasovat poklice?

Námi nabízene ocelové disky mají tvar čelní plochy uzpůsobený tak, aby na ně pasovaly kvalitní kryty kol, tzv. poklice.